wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Regulamin
Kategorie
Producenci
 • korzenie
 • nutrition
 • th
 • p24now
0123
0

Regulamin

§1 Informacje ogólne

 

1. Regulamin określa zasady sprzedaży przez Sklep reptility.pl należący do firmy MARPET Marianna Grześkowiak, z siedzibą przy                      ul. Kamińskiego 20 m 18, 90-229 Łódź, NIP: PL7251878962

2. Transakcje kupna-sprzedaży odbywają się w formie umowy zawieranej na odległość za pomocą serwisu internetowego, pomiędzy zamawiającym - zwanym dalej Kupującym, a sklepem internetowym reptility.pl, zwanym dalej Sprzedającym.

3. Serwis internetowy Sprzedającego pod nazwą reptility.pl funkcjonuje pod adresem www.reptility.pl. Za pośrednictwem Sklepu, Sprzedający prowadzi sprzedaż detaliczną. Kupujący może dokonać zakupu produktów uwidocznionych na stronach Sklepu.

4. Do przeglądania i składania zamówień na sklepie wymagana jest przeglądarka internetowa, zalecamy przeglądanie strony w przeglądarce Mozilla lub Chrome.

5. Regulamin jest integralną częścią umowy sprzedaży zawieranej między Kupującym a Sprzedającym.

 

§2 Zamówienia

 

1. Zamówienia przyjmowane są przez cały czas pracy serwisu internetowego www.reptility.pl poprzez formularz zamówieniowy.

2. Zgodnie z art. 535 kodeksu cywilnego Sprzedający zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu rzecz, a Kupujący zobowiązuje się rzecz odebrać i zapłacić sprzedawcy cenę.

3. Z chwilą złożenia zamówienia (kliknięcia w przycisk “Zamawiam z obowiązkiem zapłaty”) między Kupującym a Sprzedającym dochodzi do zawarcia umowy sprzedaży produktów objętych zamówieniem.

4. Kupujący dokonujący zakupu na odległość, który życzy sobie dostawę towaru za pośrednictwem wybranego przewoźnika, po złożeniu oferty proszony jest o podanie:

•     dane do wysyłki (imię, nazwisko, adres)

•     telefon kontaktowy

5. W przypadku podania nieprawdziwych, niepełnych lub błędnych danych i braku możliwości kontaktu z Kupującym, Sprzedający zastrzega sobie możliwość odstąpienia od realizacji zamówienia.

6. W przypadku niedostępności produktów lub problemów z realizacją zamówienia Sprzedający skontaktuje się z Kupującym w sprawie ustalenia sposobu i czasu realizacji zamówienia lub ewentualnego odstąpienia od realizacji zamówienia.

 

§3 Ceny towarów i płatność

 

1. Wszystkie ceny towarów podane są w cenach brutto. Ceny nie zawierają kosztów wysyłki. Do zakupów wystawiamy paragon lub fakturę vat.

2. Płatność za towar wraz z wybranym kosztem wysyłki można wpłacić za pośrednictwem następujących metod płatności:

 

            a) przelew na rachunek bankowy Sprzedawcy,

            b) płatność za pośrednictwem serwisu Przelewy24

 

3. W tytule przelewu należy wpisać numer zamówienia.

4. Ze względu na specyfikę oferty żywych owadów nie wysyłamy ich za pobraniem i nie robimy od tej zasady wyjątków.

§4 Terminy dostawy i koszty

 

1. Zamówienia wysyłane są po zaksięgowaniu wpłaty na koncie lub po otrzymaniu informacji o zarejestrowaniu wpłaty w serwisie Przelewy24. Nie wysyłamy zamówień na podstawie potwierdzeń przelewów wysyłanych mailowo.

2. Wysyłka następuje do 24h od zaksięgowania wpłaty, w wyjątkowych przypadkach może się wydłużyć do 72h.

3. Zamówienia wysyłane są za pośrednictwem przewoźników dostępnych podczas składania zamówienia.

4. Zamówienia złożone z opcją za pobraniem wysyłamy w ciągu 24 godzin, w wyjątkowych przypadkach termin realizacji zamówienia może się wydłużyć do 72h.

5. Informacja o koszcie wysyłki jest dostępna w trakcie dokonywania zamówienia na formularzu zawierającym zestawienie zamówionych towarów.

6. W przypadku niestandardowych, dużych paczek koszt wysyłki może ulec zmianie, o czym Kupujący jest informowany po przetworzeniu zamówienia.

7. Odbiór osobisty może mieć miejsce po wcześniejszym uprzedzeniu w naszym sklepie stacjonarnym mieszczącym się w Łodzi przy ul. Kasprzaka 7/9 bud. C (teren Art-Domu)

 

§5 Zwroty, reklamacje

 

1. Zgodnie z ustawą Kupujący może zrezygnować z towaru kupionego w sklepie www.reptility.pl bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki. Od tego momentu ma on 2 tygodnie na odesłanie go do sklepu, a Sprzedający powinien w tym czasie zwrócić mu pieniądze.

2. Koszt odesłania towaru, w przypadku zwrotu, pokrywa Kupujący. Sklep natomiast zwraca koszt zakupu przedmiotów oraz wysłania produktów do klienta.

3. Na podstawie Ustawy z dnia 2 marca 2000 (Dz. U. Nr 22, poz. 271 z późn. zm.) na owady – jako towary szybko psujące się nie przysługuje 10 dniowy termin zwrotu, ani nie jest możliwe odstąpienie od umowy.

4. Zastrzegamy sobie prawo do odmowy uwzględnienia reklamacji owadów karmowych zgłoszonych później niż 24 godziny po odebraniu przesyłki lub awizowanych.

5. Jeżeli po otrzymaniu towaru Kupujący znajdzie w nim wady techniczne lub uszkodzenia, powinien niezwłocznie poinformować o tym Sprzedającego. Po uzgodnieniu ze Sprzedającym, Kupujący powinien odesłać go na adres: Reptilty Sklep terrarystyczny, ul. Kasprzaka 7/9 bud. C 91-078 Łódź, 

6. Do reklamowanego lub zwracanego towaru należy dołączyć dowód zakupu oraz wypełniony i podpisany protokół reklamacyjny lub formularz odstąpienia od umowy.

7. Wszelkie reklamacje rozpatrywane są najpóźniej w ciągu 30 dni.

 

§ 8: Gwarancja

 

Produkty dostępne w Sklepie mogą być objęte gwarancją producenta. Informacje o udzielanej przez producenta gwarancji znajdują się w opisie produktu.

 

§ 10: Pozasądowe sposoby dochodzenia roszczeń

 

Kupujący ma możliwość skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. Między innymi, Kupujący ma możliwość:

 

1) zwrócenia się do stałego polubownego sądu konsumenckiego z wnioskiem o rozstrzygnięcie sporu wynikłego z zawartej Umowy Sprzedaży,

 

2) skorzystania z pomocy powiatowego (miejskiego) rzecznika praw konsumenta lub organizacji społecznej, do której statutowych zadań należy ochrona konsumentów.

 

Bardziej szczegółowych informacji na temat pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń, Kupujący może szukać na stronie internetowej http://www.uokik.gov.pl.

 


Przejdź do strony głównej
 • Arcadia
 • ATG
 • Braplast
 • Exo Terra
 • JBL
 • JRS
 • Pangea
 • Repashy
 • Reptile Systems
 • REPTILiTY
 • Skylight
 • Trixie
 • Tropical factory
 • Zoomed